JOYFUL VOICE

Chór Gospel Joyful Voice powstał w Krakowie w marcu 2002 roku. Dyrygenturę objęła Aleksandra Slawik, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, która do dziś prowadzi chór (nie tylko po pięciolinii). Już po miesiącu intensywnej pracy odbył się pierwszy koncert.

Wykonywana przez nas muzyka to gospel – wywodząca się z pieśni religijnych czarnoskórych niewolników muzyka pełna treści i ducha, zawierająca zarówno dynamiczne jak i bardzo spokojne utwory o charakterze hymnów czy psalmów.  W związku z tym większość pieśni śpiewamy w języku angielskim. Ale to tylko dodatkowe wyzwanie – największych nakładów naszej pracy wymaga przygotowanie wielogłosowych utworów. W niektórych członkowie chóru włączają się w wykonanie partii solowych.

Nieustanny rozwój dokonuje się poprzez stałą pracę nad umiejętnościami wokalnymi i repertuarem, jak również dzięki wewnętrznym warsztatom kilkudniowym. Szczególną formą przygotowania są też specjalne szkolenia dla Joyful Voice, prowadzone przez dyrygentów, instruktorów, kompozytorów i solistów muzyki gospel o światowej sławie, takich jak Cleas Weneger, Ruth Lynch czy Norris Garner.

Jednak praca z Joyful Voice to nie tylko praca wokalna, liczne koncerty (już ponad 100), czy obecność w lokalnych i ogólnopolskich mediach.  Dla każdego spośród swych członków Joyful Voice stwarza przestrzeń do rozwoju w wielu dziedzinach: pracy zespołowej, organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych, kontaktu z mediami, projektowania plakatów, ulotek, tworzenia stron www, cyfrowej obróbki video… oraz wielu innych indywidualnych zdolności, których nie sposób wymienić.