Kardynał polskich serc

Zapraszamy 2 sierpnia o godz. 18.00 siedem tygodni po śmierci śp. ks. kard. prof. Stanisława Nagyego, do Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. św. Siostry Faustyny 3 w Krakowie-Łagiewnikach na uroczyste spotkanie in memoriam i premierę najnowszej książki Białego Kruka pt. „Kardynał polskich serc”

 

Publikacja na najwyższym poziomie edytorskim – format albumowy 23 x 29 cm, 136 str., papier kredowy 150 g, twarda oprawa, obwoluta.

Wystąpią przyjaciele i najbliżsi współpracownicy śp. Kardynała, którzy podzielą się swoimi wspomnieniami:

 

Ks. bp Jan Zając prowadzenie modlitwy i wspomnienie o Kardynale

Jolanta Sosnowska – autorka wzruszającej opowieści o dziejach długiego i bogatego w wydarzenia życia ks. kard. Stanisława Nagyego – „kardynała polskich serc”

Adam Bujak – artysta fotografik

prof. Janusz Kawecki Przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja

Joanna Lubieniecka – była studentka i redaktorka książki Kardynał „Na drogach życia”

Antoni Macierewicz – wykład „Rola hierarchy w obronie polskości”

Anna Nagi – bratanica Kardynała

ks. Grzegorz Piątek SCJ – kapelan Kardynała

prof. Krzysztof Szczerski – wykład „Patriota Wielkiej Polski”

Janina Świerzyńska – długoletnia sekretarka Kardynała

 

 

Koncert pieśni religijnych i patriotycznych

Jan Kowalczyk – bas-baryton (m.in. śpiewał dla Ojca Świętego Jana Pawła II)

 

 

 

Wstęp wolny już od godz. 17.00

 

 

Książkę „Kardynał polskich serc” oraz inne publikacje Białego Kruka z tekstem śp. kard. prof. Stanisława Nagyego można będzie nabyć na miejscu z dużym rabatem oraz uzyskać pamiątkowe autografy współautorów.

Informacje dodatkowe: tel. 12/260 32 90, 12/254 56 02, 12/254 56 26, e-mail: marketing@bialykruk.pl, księgarnia internetowa: www.bialykruk.pl

 

Kardynał polskich serc

Ta bogato ilustrowana książka opowiada nader porywająco i z wielką wrażliwością na ludzkie losy o dziejach długiego i jakże bogatego w wydarzenia życia ks. kard. Stanisława Nagyego. Opowiada o historii osieroconego w wieku 6 lat przez matkę chłopca z Bierunia, który został wybitnym profesorem teologii, zaprzyjaźnił się z Janem Pawłem II, awansował do grona najwyższych hierarchów Kościoła katolickiego i zawładnął sympatią milionów Polaków zasługując ze wszechmiar na miano „Kardynała polskich serc”.

Książka podzielona została na następujące rozdziały: Mała ojczyzna, Rodzina, Sercański seminarzysta, Nowicjat, Młody kapłan, Naukowiec i dydaktyk, Profesor, Wędrowny duszpasterz, Dyskretny przyjaciel Papieża, Sędziwy, niezłomny kardynał, W obronie Krzyża, W drodze do domu Pana. Autorką tekstu jest Jolanta Sosnowska, znana m.in. z wcześniejszej publikacji o kardynale Nagym zawartej w albumie „Tak! Wielki”, cieszącej się dużym uznaniem książki „Ars. Dzieje życia św. Jana Marii Vianneya”, a także wielu publikacji o Janie Pawle II.

W tekst książki „Kardynał polskich serc” wkomponowanych zostało ponad 150 fotografii z różnych etapów życia Kardynała, w tym wiele archiwalnych, zupełnie nieznanych, pochodzących z prywatnych zasobów, ukazujących ks. Nagyego podczas wypraw w góry. Są także zdjęcia wykonane w ostatnich dniach.

Publikacja na najwyższym poziomie edytorskim – format albumowy 23×29 cm, 136 str., papier kredowy 170 g, oprawa twarda, obwoluta.