Wydawanictwo Otwarte – Dymitriady czas zacząć …

Dymitriady czas zaczać…

 

Dno Czarciego Oka skrywa straszną tajemnicę. Pełno w nim okaleczonych ludzkich zwłok, a każde z ciał pozbawiono głowy. Okolice Sambora nawiedzili czarni jeźdźcy. Sieją grozę wśród okolicznych mieszkańców. Gwałcą, mordują, a co najgorsze, piją ludzką krew.
Na Rusi wstaje krwawy świt, nastał czas wielkiego zamętu. Czy to kara za osadzenie na carskim tronie Borysa Godunowa? Czy nie przyszła pora, aby na tronie zasiadł prawowity władca Dymitr?
Pewien młody, obdarzony rzadkimi talentami człowiek trafi niespodziewanie i wbrew swojej woli w sam środek tych wydarzeń. Znajdzie miłość i ją utraci. Utraci miłość, by zachować życie. Zachowa życie, bo jego przeznaczeniem jest ocalać innych od niechybnej śmierci.
Takie jest przeznaczenie każdego, na kogo wołają Ryx. Kacper Turopoński, po ojcu zwany Ryksem, przerywa studia medyczne i wraca z Padwy do kraju. Na prośbę Zygmunta III jedzie z listem do Jerzego Mniszcha. Po drodze włącza się w poszukiwania zaginionej szlachcianki i jej świty. Znajduje ich… na dnie Czarciego Oka.
To dopiero początek niezwykłych przygód Ryksa juniora. Szuka morderców, zakochuje się bez pamięci w córce Mniszcha, wyrusza z misją do Moskwy…
Powieść historyczna Mariusza Wollnego, jakiej dawno nie było!

Mariusz Wollny kocha historię i potrafi o niej porywająco opowiadać. Autor książek popularnonaukowych i powieści. Czterotomowy cykl krakowski o przygodach XVI-wiecznego inwestygatora królewskiego Kacpra Ryksa uczynił zeń jednego z wyróżniających się przedstawicieli polskiego kryminału historycznego.

 

za wydawcą

Mariusz Wollny, Krwawa Jutrznia, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2013