PROGRAM – MARZEC 2014

PROGRAM – MARZEC 2014

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2

 

1 III, godz. 17.00

„Niech żyje bal!”

Koncert piosenek z repertuaru Maryli Rodowicz, w oryginalnych i zaskakujących aranżacjach na głos solo i zespół żeński. Na scenie pojawią się wykonawcy ze Studia Piosenki „Farafka”.

Śpiew: Magda Bierońska, Ilona Bylica, Sara Gawlik, Wirginia Łoboda, Rafał Kępiński, Natalia Kurianowicz, Anna Sowa-Staszczak, Anna Stec, Barbara Stec, Lidia Szumiec, Klaudia Wójcik. Scenariusz, aranżacje i akompaniament: Rafał Kępiński, przygotowanie aktorskie, choreografia: Adrianna Kućmierz.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem i w przedsprzedaży.

 

5 III, godz. 18.00

Grupa Każdy otwarte warsztaty literackie prowadzenie: Aneta Kielan-Pietrzyk.

6 III, godz.18.00

Wernisaż wystawy: Katarzyna Grochowska

Instalacja V-2. Obieg zamknięty.

Galeria Lamelli

 

6 III, godz. 19.00

Grupa AD HOC : „W 60 minut dookoła”

znana z Wieczorów Komedii Improwizowanej, The Chuck Menton Show, Garderoby Wuja Boba Grupa AD HOC zaprasza na nowy spektakl!

Zapraszamy publiczność w godzinną podróż po świecie improwizacji, w którą wyruszamy bez mapy, kompasu i planu. Nie wiemy, kim ani gdzie będziemy; nie wiemy, w jakiej czasoprzestrzeni rozgrywać się będą budowane na scenie opowieści, z ilu złożą się wątków ani ilu zasiedli je bohaterów.

Wiemy jedno – spektaklu nie będą podpierać żadne ustalone wcześniej zasady i będzie miał on jednorodną formę, która narodzi się na oczach publiczności, wywołana za pomocą jednej, prostej sugestii.

Jak w każdej podróży bez planu – będzie nieprzewidywalnie, wariacko i śmiesznie.

bilety: 10/15 zł

 

8 III, godz. 17.00

„Cukierki dla panienki mam”

W Międzynarodowy Dzień Kobiet śpiewający panowie – specjalnie dla Pań! W programie koncertu piosenki z Kabaretu Starszych Panów, znane przeboje PRL-u, wiązanka tang i sporo dobrego humoru w aranżacjach na fortepian, głos solo i zespół męski. Na scenie wykonawcy ze Studia Piosenki „Farafka”: Marek Gierat, Rafał Kępiński, Mateusz Miernik, Edward Rey, Paweł Stonarski, Michał Szlichta, Krzysztof Wodziański.

Scenariusz, reżyseria, akompaniament: Rafał Kępiński.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w przedsprzedaży lub przed koncertem.

10 – 11 III, godz. 10.00 – 15.00
XI Krakowski Konkurs Recytatorski
Eliminacje rejonowe dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.
Zapraszamy do udziału!

11 III, godz. 18.00

Instytut Pamięci Narodowej o/Kraków oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają do

Filmowego Klubu Historycznego na projekcję dwóch filmów dokumentalnych pt.: „Lufa(2009, 27.56 min.), scenariusz i realizacja: Adam Sikorski oraz „Pomorski rajd majora Łupaszki” (2009, 27.52), scenariusz i realizacja: Adam Sikorski.

 

12 III, godz. 18.00

Myśl.pl, Fundacja Centrum Grabskiego oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na

spotkanie: „Żołnierze Wyklęci w historii i popkulturze”. W spotkaniu wezmą udział dr Michał Wenklar z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie, badawczo zajmujący się tematyką polskiego podziemia antykomunistycznego, oraz Tadeusz „Tadek” Polkowski, raper, autor utworów o bohaterach polskiego powstania antykomunistycznego, m.in. płyt „Niewygodna Prawda” i „Burza 2014”.

 

 

12 III, godz. 18.00
Wykłady z literatury współczesnej
dr Marek Karwala
Portret kobiety w poezji polskiej

Poeci nakreślili w ciągu wieków wiele kobiecych konterfektów, sytuując owe portrety w szerokim diapazonie podejmowanych tematów oraz uwzględniając lub przełamując aktualnie obowiązujące tabu obyczajowe. Dominującym obszarem tematycznym – w którym pojawiały się niewiasty – była, co zrozumiałe, miłość. Sięgając po ten rodzaj liryki czytelnik napotyka z jednej strony intymne wyznania uczuć, radosne uniesienia bycia razem, smutek rozstania, tęsknotę za nieobecną, cierpienie po jej stracie…, z drugiej zaś utwory frywolne, lekkie, żartobliwe, operujące niejednokrotnie pikantnym słownictwem, takie, które miały nade wszystko śmieszyć i bawić…

Wstęp wolny.

13 III, godz. 17.00

Z cyklu Poprzez Kresy: Troki cz. II Zdjęcia i komentarz: Piotr Korpanty

Wykorzystywane materiały fotograficzne podczas prelekcji są plonem wycieczki na kresy północno-wschodnie w 2012 roku. Mieszkańcami Trok byli Karaimi, z których tworzona była gwardia przyboczna wielkiego księcia Witolda. Karaimów można spotkać w Trokach do dziś. Zachowały się także karaimskie: charakterystyczne budynki mieszkalne, świątynia Kienesa, cmentarz, zwyczaje i tradycje a także potrawy, które lubią kosztować turyści. Oprócz obiektów fortyfikacyjnych zamków: Na wyspie i na półwyspie ważnym zabytkiem jest kościół katolicki ufundowany przez wielkiego ks. litewskiego Witolda, w którym podziwiać można obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem, nazywany Madonną Trocką. Zwiedzając Troki i ich imponujące zabytki nie dziwi fakt, że kiedyś były one stolicą państwa litewskiego a później miastem wojewódzkim Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

 

13 III, godz. 19.00

Krakowski Klub Podróżników zaprasza:

Włodzimierz Musiał: Fenomen dziedzictwa kulturowego Indii. Świat kobiety

Włodzimierz Musiał jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. Od kilkunastu lat realizuje swoje pasje jako podróżnik, fotograf i pilot egzotycznych wypraw. Odwiedza odległe kraje i stara się uchwycić na fotografii ich charakter i piękno krajobrazów.

Do chwili obecnej odbył ponad 70 dalekich wypraw, pilotował grupy do ponad 40 państw pozaeuropejskich na 5 kontynentach.

Jego ulubionym kontynentem jest Azja, a krajem Indie. To właśnie Indiom a dokładniej kulturze Indii poświęca się w ostatnim czasie.

Poprzez projekt „Fenomen dziedzictwa kulturowego Indii” pragnie przybliżyć polskiemu odbiorcy odmienność i odrębność tamtejszej krainy. Kolejna prelekcja z tego cyklu będzie poświęcona indyjskiej kobiecie. Temat niezwykle ciekawy i pasjonujący, bowiem codzienne życie kobiet w Indiach i ich pozycja w społeczeństwie od dawna frapuje obcokrajowców. Stosunek do kobiet to kolejny rozdział indyjskiej księgi niezwykłości, osobliwości i tradycjonalizmu. A wśród nas panuje w tym obszarze wiele stereotypów i nieścisłości wynikających z nieznajomości specyfiki indyjskiej kultury i jej obrzędowości. Tym bardziej warto podjąć próbę przybliżenia polskiemu odbiorcy obrazu fenomenu indyjskiej kobiecości.

 

 

 

 

 

 

13 III, godz. 19.00
Wernisaż wystawy: uczestników Kursu Fotografii Artystycznej pod kierunkiem Zbigniewa Pozarzyckiego.

Mini Galeria

17 III, godz. 18.00

Wręczenie nagrody „Krakowska Książka Miesiąca”.

Andrzej Witko: Architektura międzywojennego Krakowa 1918-1939. Budynki, ludzie, historie, Wyd. AA

Prowadzenie: prof. Adam Małkiewicz

Andrzej Witko, historyk sztuki i teolog duchowości, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, członek Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Telmo w Hiszpanii, Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Rady Naukowej Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk. W swoich badaniach zajmuje się głównie nowożytną sztuką hiszpańską, ikonografia chrześcijańską oraz kultem Miłosierdzia Bożego. Napisał szereg książek i artykułów, opublikowanych w Polsce, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Irlandii, Bułgarii i Słowacji. Wydał pierwszą w języku polskim antologię najważniejszych tekstów humanistycznych poświęconych analizie najsłynniejszego obrazu Diega Velázqueza pt. Tajemnica Las Meninas (2006) oraz tom Kultura artystyczna siedemnastowiecznej Sewilli (2010).

 

19 III, godz. 18.00

Koncert uczniów Szkoły Wokalno-Aktorskiej. Prowadzenie: Bogdan Kalarus, przy fortepianie: Anna Wrona, Paweł Harańczyk Wstęp wolny.

21 III, godz. 19.00
Rok 2014 – rokiem Jacka Kaczmarskiego
Koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego z okazji 57. rocznicy urodzin artysty
„TREN SPADKOBIERCÓW”.

Wystąpią: Michał Wilgocki (gitara, śpiew), Judyta Gąsior (wiolonczela)
Bilety: 15/20

22 III, o godz. 18.00

Wernisaż wystawy: Anna Krztoń Monstrualia.
Galeria Lamelli

25 III, godz. 18.00

Lwów – Zamarstynów. Pokaz slajdów połączonych z promocją książki o Lwowie autorstwa Przemysława Włodka. Przemysław Włodek, lekarz, pasjonat Kresów Wschodnich, autor licznych prezentacji i wykładów, ale też autor przewodników „Wilno” oraz „Lwów” wydanych nakładem Wydawnictwa Rewasz.

26 III, godz. 19.00

Country.

Koncert piosenek utrzymany muzycznie w stylu country. Oryginalne aranżacje, ciekawy dobór repertuaru i młodzi, dynamiczni wykonawcy ze Studia Piosenki „Farafka”. Udowodnimy, że country to muzyka nie tylko dla kierowców ciężarówek. Przygotowanie wokalne: Marcelina Gawron i Rafał Kępiński. Zapraszamy!

Bilety: 10 zł ulgowy i 15 zł normalny

 

 

27 III, godz. 19.00
Międzynarodowy Dzień Teatru
XX lat TEATRU M.I.S.T.

AKTOR według TADEUSZA KANTORA”
scenariusz, reżyseria i wykonanie Stanisław Michno

Aktor – atrapa człowieka, sztuczny model
Jego anatomii i jego umysłu
Wyrzekający się godności i prestiżu.
Wystawiony pod pręgierz i na pośmiewisko…

Tadeusz Kantor

Być rok „u Kantora” to tyle, co 10 lat w konwencjonalnym teatrze. A ja byłem 4 – czyli niemalże zdublowałem swoją aktorską karierę, która już trwa lat 50. „Być u Kantora” to znaczyło zapomnieć o teatralnej przeszłości, tak zwanych sukcesach itp.
„Być u Kantora” to narodzić się teatralnie po raz wtóry i zobaczyć teatr z innej perspektywy, i uczestniczyć w święcie teatralnym, bo każde przedstawienie to było święto.
Ale… Aby się tam dostać i być, trzeba było zostać żołnierzem Legii Teatralnej i poddać się musztrze – ćwiczeniom prowadzonym przez Mistrza. A żołnierz – legionista musi być karny i słuchać, i… Aby stać się kimś… Musi stać się nikim.
Zmagania aktora z tekstem i człowieka z własnym jestestwem, poprzez tragikomiczne zderzenia, stały się motywem przewodnim tego monodramu.

Bilety: 15/20

 

 

28 III, godz. 19.00

Koncert Agnieszki Grochowicz

z towarzyszeniem pianisty Jarosława Olszewskiego

Klimatyczny kameralny koncert Agnieszki Grochowicz – jednej z najciekawszych postaci krakowskiej sceny piosenki literackiej. Przekrojowy koncert autorskich utworów z muzyką kompozytorów takich jak Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Ewa Kornecka, Janusz Grzywacz oraz muzyką  własną autorki. Agnieszka Grochowicz przez wiele lat była członkiem krakowskiej piwnicy artystycznej Loch Camelot. Uczestniczyła w dorocznych Nocach Poezji organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa pod egidą Prezydenta Miasta. Jej piosenka “Kołysanka Niestosowne Sny” osiągnęła I miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Jest laureatką licznych festiwali piosenki artystycznej oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Obecnie wykłada w szkole aktorskiej SPOT w Krakowie. Pisze teksty dla innych wykonawców, m. in.: z krakowskiej Piwnicy pod Baranami (Kamila Klimczak), Loch Camelot (Jaga Wrońska). Jej piosenkę nagrał również Artur Andrus w duecie z krakowską wokalistką Agnieszką Rosnerówną.

Bilety: 10 zł, 20 zł

 

 

 

 

Klub „Strych”

ul. Masarska 14, 31-539 Kraków

tel.12 421 89 92

e-mail:KlubStrych@interia.pl

 

 

KLUB INTERNETOWY „STRYCH”

czynny: poniedziałek – czwartek 15.00 – 21.00

piątek 14.00 – 20.00

1 godz. – 2 zł; 2 godz. – 4 zł; ( 3 – cia godz. GRATIS )

 

KOŁO GIER STRATEGICZNYCH

rozgrywanie bitew, kampanii i specjalnych scenariuszy klubowych do X – Wing, Malifaux, Mordheim, Infinity, Warhammer Fantasy Battle itp., dysponujemy stołami do gry, szerokim asortymentem makiet i akcesoriami modelarskimi

spotkania: wtorek godz. 16.00 – 21.30, piątek godz.16.00 – 21.30

 

KOŁO GIER PLANSZOWYCH

rozgrywki we współczesne gry planszowe: negocjacyjne, familijne, ekonomiczne, strategiczne, historyczne

spotkania: poniedziałek, czwartek godz. 16.00 – 21.30

 

KOŁO SPOŁECZNEJ INTEGRACJI

zajęcia o charakterze integracyjnym dla osób niepełnosprawnych, warsztaty kulinarne i artystyczno-plastyczne, spotkania prowadzą wolontariusze pedagodzy i psycholodzy z przygotowaniem z zakresu terapii pedagogicznej

spotkania: środa godz.16.00 – 21.00

 

KOŁO REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ

dyskusje o kulturze XIII wieku (stroje, zwyczaje, oręż itp.), przygotowania inscenizacji walk, wspólne wyjazdy na turnieje rycerskie, szycie i wykonywanie elementów stroju oraz przedmiotów z życia codziennego zakonu rycerskiego.

spotkania: czwarty piątek miesiąca godz. 19.00

IMPREZY:

 

4 – 28 III

Liga gry strategicznej „X – Wing”

 

 

 

 

 

 

 

Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”

ul. Szczepańska 1

31-011 Kraków

tel. 512 455 260

e-mail: grpotoczek@lamelli.com.pl

 

1 III, godz.20.00

Ostatki Pod Gruszką”. Informacje pod nr. tel. 12 346 57 04.

3 III, godz.18.00

Patriotyzm Konfederacji Barskiej
Dyskusja prof. Andrzeja Nowaka i Moniki Makowskiej moderowanej przez Piotra Boronia w Klubie Zygmuntowskim.
Przed spotkaniem koncert „Mity” Karola Szymanowskiego w wykonaniu Moniki Makowskiej (skrzypce) i Sławomira Cierpika (fortepian).
Bilet wstępu na spotkanie kosztuje 10 zł. Będzie go można nabyć przy
wejściu. Uzyskane środki przeznaczane są  na dalszy rozwój obywatelskich
projektów  Fundacji  im. Zygmunta Starego. Młodzież szkół średnich, studenci i posiadacze
kart klubowych wstęp bezpłatny.

4 III, godz.17.30

Promocja książkiWiesława Helaka „Scenariusze syberyjskie” w ramach spotkań Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Płd.-Wsch. Wydawnictwo TRIO, Warszawa.

Prowadzenie: Piotr Piecha.

Wiesław Helak w swojej książce opisuje losy polskich zesłańców: Benedykta Dybowskiego, Wacława Sieroszewskiego, Bronisława Piłsudskiego, a dopełnieniem tych opowieści o losach Polaków zsyłanych na Syberię jest scenariusz oparty na wspomnieniach Polaków wywiezionych w latach 1940 – 1946.

5 III, godz.18.00

To idzie młodość!!! Spotkanie Kola Młodych Dziennikarzy SDP. 

7 III, godz.20.00

Ania Basista – pierwszy występ w Klubie “Pod Gruszką.

Koncert jazzowy w sali barowej.

8 III, godz.18.00

Eksperymentalna Scena Operowa z cyklu „Operetka moja miłość”.

Kabaret Starszych Pań”. Koncert z okazji Dnia Kobiet.

Występują:

Jadwiga Wierzbicka – Delekta, Małgorzata Hyży, Bożena Kiełbińska, Anna Wunder, Małgorzata Westrych.

W programie; scenki aktorskie oraz najpiękniejsze melodie operetkowe i międzywojenne.

 Rezerwacja biletów pod nr. tel. 600-32-42-02 oraz 504 696 125

 

10 III, godz.18.00

Spotkanie Klubu Zygmuntowskiego Fundacji im. Zygmunta Starego.

 

12 III, godz. 18.00

Dziennikarze i prawo” (cz. III).

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zaprasza na spotkanie z dr Elżbietą Czarny- Drożdżejko

wykładowcą prawa autorskiego na UJ i UPJP II,  autorką licznych publikacji m.in. monografii:

„Dziennikarskie dochodzenie prawdy a przestępstwo zniesławienia w środkach masowego

komunikowania”. Elżbieta Czarny- Drożdżejko zajmuje się także tematyką karnej odpowiedzialności

dziennikarzy (“Przestępstwa prasowe”). 

 

 

13 III, godz. 18.00

Krakowski  Oddział  Związku  Literatów Polskich
zaprasza na otwarte spotkanie poetyckie
“W mieście kobiety jak kwiaty rozkwitają na wiosnę”
oprawa muzyczna: Goście Specjalni i Przyjaciele
prowadzenie
Magdalena Węgrzynowicz-Plichta

14 III, godz.20.00

Z cyklu „Piątkowe wieczory Pod Gruszką” koncert jazzowy w sali barowej.

Kasia Wrońska – w nowym repertuarze.Wstęp wolny.

17 III, godz.18.00

Spotkania Fundacji Zygmunta Starego.
Dyskusja w Klubie Zygmuntowskim z zaproszonymi gośćmi.

19 III, godz.18.00

Nowe czasy, nowe tytuły. Redakcje krakowskie po 1989 roku”.

Czas Krakowski.

 

20 III, godz.18.00

Z cyklu „Opowieści fotografistów”. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zaprasza na spotkanie z Januszem Leśniakiem.

Prowadzenie: Ewa Kozakiewicz.

Janusz Leśniak (rocznik 1947) jest „fotografistą” znanym ze swych specyficznych zdjęć ze swym cieniem, zwanych „leśniakami”. Wystawiał w najbardziej liczących się galeriach fotografii – jego prace znajdują się w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Jest artystą niezależnym od wszelkich wpływów i mody – realizuje swoje własne widzenie świata. Fotografie Leśniaka są wyrafinowane estetycznie, mają niezwykły nastrój, artysta pracował m. in. dla Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków, fotografował krakowski Kazimierz.

21 III, godz.9.00 i 10.30

Czarodziej Fryderyk”- Biuro Organizacji Koncertów „Preludium”- audycje muzyczne dla uczniów szkół podstawowych.

21 III, godz.20.00

Z cyklu „Piątkowe wieczory Pod Gruszką” koncert jazzowy w sali barowej.

Pola Sas. Piosenki retro i nie tylko…. Wstęp wolny.

24 III, godz.18.00

Spotkania Fundacji Zygmunta Starego.

Prof. Zdzisław Krasnodębski w Klubie Zygmuntowskim
Temat: Czego powinniśmy uczyć się od Niemców?
Prowadzenie: Dobrosław Rodziewicz.

26 III, godz.18.00

Krakowska Witryna Fotograficzna. Spotkanie z fotoreporterami.

28 III, godz.20.00

Z cyklu „Piątkowe wieczory Pod Gruszką” koncert jazzowy w sali barowej.

Ela Kulpa w nowym repertuarze. Wstęp wolny.

5, 12, 19, 26 III, godz.15.30-17.30 – dyżury dziennikarskie

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

6, 13, 20, 27 III, godz. 14.30- 16.30 – dyżury dziennikarskie

Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

 

Klub Muzyki Współczesnej „Malwa”

ul. Dobrego Pasterza 6, 31-416 Kraków

tel. 12 411 61 16, e-mail: klubmw@poczta.oet.pl

Klub czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 21.00

 

13 III, godz. 18.00

Fan Club Elvisa Presley’a.

Wstęp wolny.

 

27 III,18.00

Muzykolandia.

Prowadzenie: Katarzyna Słota-Mareciniec.

Wstęp wolny.

 

30 III, godz.17.00

Spotkanie z malarstwem Krystyny Balińskiej

Oprawa muzyczna: Krzysztof Włodarczyk – saksofon, Jan Baryła – fortepian.

 

4, 11, 18, 25 III, godz. 19.00

Zajęcia z Qigong.

Prowadzenie: Małgorzata Rosiewicz.

 

Wystawa „Plakaty muzyczne” Zbigniewa Latały

marzec, godz. 14.00 – 20.00

od poniedziałku do piątku

 

 

 

 

KLUB „KAZIMIERZ”

ul. Krakowska 13, 31-062 Kraków, tel. 12 421 57 86

e-mail: klub.kazimierz@op.pl

3 – 14 III, godz.14.00 – 19.00

Przyroda i kultura Małopolski” – wystawa malarstwa Jadwigi Broczkowskiej.

Na kilkudziesięciu obrazach olejnych artystka ( ekonomistka z wykształcenia, malarka z pasji) dokumentuje architekturę, pejzaże i postaci związane z Małopolską

3 III, godz. 18.00

Spotkanie z radnym Dzielnicy I, Krzysztofem Baronem

Mieszkańcy Dzielnicy będą mogli zaprezentować swoje postulaty związane z pracą władz dzielnicy oraz zapoznać z efektami spotkania dotyczącego bezpieczeństwa w centrum Krakowa.

17, 19 III, godz. 17.00

Ukraina mniej znana” – wieczór malarstwa, rysunku i fotografii – prowadzenie Adam Pochopień.

Ostatnie wydarzenia na Ukrainie wzmocniły zainteresowanie tym sąsiedzkim krajem. Dotyczy to jednak prawie tylko polityki. Adam Pochopień ( absolwent krakowskiej ASP, projektant, plastyk, i animator kultury) odwiedził ostatnio Ukrainę w odmiennym, nie rewolucyjnym celu. Artystyczne plony jego podroży, w postaci obrazów, zdjęć i rysunków, uzupełnione opowieścią o współczesności tego kraju – poznamy podczas dwóch spotkań i wernisażu wystawy, która odbędzie się 19 III

18 III, godz.18.00

Comiesięczny turniej krzyżówek, szarad i rebusów przygotowanych przez Krakowski Klub Szaradzistów „Agora” – prowadzenie Marek Kawałek.

20 III, godz. 14.00

Publicznej

Podczas cyklicznego spotkania bliżej poznamy najnowsze bestsellery, które znalazły się na bibliotecznej półce.

24 III, godz. 17.00

Moje Peru” – spotkanie z Dorotą Słonimską.

Gospodyni tego wieczoru, związana z Grupą Kobiet Alternatywnych, chętnie podróżuje po świecie. Tym razem odwiedziła Peru. Efektem podróży do tego egzotycznego dla nas kraju setki zdjęć, pamiątek, liczne wspomnienia. Niemały efekt wyprawy w formie barwnej opowieści, uzupełnionej zdjęciami i filmami, zostanie zaprezentowany podczas tego wieczoru na którym bliżej poznamy historię i życie tego kraju.

26 III, godz.18.00

Świat pędzlem widziany” – wernisaż malarstwa Adama Mielnika.

Bohater tego wieczoru jest już autorem setek obrazów, bohaterem wystaw i wernisaży, cenią go plastycy i kolekcjonerzy. Tym razem, specjalnie dla klubu Kazimierz zdecydował się przygotować zestaw najlepszych z ostatnich prac.

31 III, godz.18.00

Spotkanie Grupy Kobiet Alternatywnych – prowadzenie Grażyna Pietroń.

Te kobiety chcą swoje życie jeszcze bardziej uatrakcyjnić w różnorakiej formie. Rozmawiają z lekarzami, szydełkują, uczą się sztuk plastycznych, oglądają filmy, poznają tajniki autopromocji, kulinariów i mody. Warto do nich dołączyć.

Zajęcia stałe

Spotkania Chóru „Hejnał”: środy,piątki – godz.16.30

Klub brydżowy, szachowy: wtorek – piątek, godz. 14.00 – 20.00

Klub Szaradzistów Agora – wtorek, godz. 18.00

Warsztaty Teatralne Młodzieży – piątek, godz. 19.00

 

Ośrodek Dokumentacji i Inicjatyw Artystycznych

Piwnica pod Baranami”

ul. Św. Tomasza 26,

tel. 12 421 25 00

e-mail: micek@poczta.neostrada.pl

 

1, 8, 15, 22, 29 III, godz. 21.00

Kabaret „Piwnica pod Baranami”.

 

14 II, godz. 20.00

Z cyklu: „Życzliwa Piwnica” – Recital Agnieszki Greinert „Czekam na jutro”.

 

21 III, godz. 20.00

Z cyklu: „Przyjaciele Piwnicy Pod Baranami” – Recital Agnieszki Chrzanowskiej „Piosenki do mężczyzny”. Zespół muzyczny w składzie: Wojciech Pieczka – fortepian, akordeon; Szymon Frankowski – kontrabas, Dominik Klimczak – perkusja.

 

26 III, godz. 20.00

Promocja książki Bartłomieja Basiury „Zamknięta Prawda”.

 

27 III, godz. 20.00

Międzynarodowy Dzień Teatru – „To były piękne dni…” – urodzinowy koncert Mietka Święcickiego.