Gwiazda i ja

“Gwiazda i ja”

4 lipca 2013, godz. 19:00

w ramach Krakowskich Miniatur Teatralnych

 

Spektakl Teatru Capitol z Warszawy

 

Wykonanie: Magdalena Zawadzka i Anna Gornostaj
Reżyseria: Cezary Morawski
Teks: Elizabet Fuller
Tytuł oryginalny “Ja i Jezebel” w przekładzie Julity Grodek
Piosenkę finałową śpiewa Natalia Sikora

 

 

,,Gwiazda i ja” to jeden z największych broadwayowskich hitów. Rewelacyjna komedia oparta na prawdziwym zdarzeniu z 1985 roku, kiedy to legenda ekranu – Bette Davies – przybyła do domu nikomu nieznanej gospodyni domowej Elizabeth Fuller w Connecticut. Gwiazda miała się jedynie zatrzymać na noc, została jednak na cały miesiąc.
Ta zabawna historia stała się uniwersalnym pretekstem do pokazania prawdziwego oblicza naszych idoli, bałwochwalczego stosunku do aktorów srebrnego ekranu, uwielbienia jakim darzymy celebrytów i złudnych pozorów świata show biznesu. W roli wielkiej gwiazdy srebrnego ekranu zobaczymy Magdalenę Zawadzką, która dla polskiej widowni jest taką samą aktorską legendą jaką była Bette Davis dla amerykańskiej publiczności. Partneruje jej jedna z ulubionych przez Państwa komediowych aktorek Anna Gornostaj. Jest to jej jubileusz pracy artystycznej. 30 lat na scenie i w filmie.
Obok naszych głównych bohaterek zobaczycie państwo Barbarę Kurzaj i Cezarego Morawskiego, który jest również reżyserem spektaklu.

 

gwiazda-ja-2 gwiazda-ja-1