Andrzej Stefaniuk, Duety kompozycyjne

Wystawa ma nietypowy kształt podjęty już fragmentarycznie dwa lata temu w ramach ekspozycji Sztuka dostrzegania piękna w Galerii Konsulatu Austriackiego w Krakowie.

 

Celem podjęcia nowej formy prezentowania piękna jest pełniejsze odmalowanie moich przeżyć związanych z wielokrotnym oglądaniem piękna oryginalnych form i motywów. Analiza wielu fotogramów podobnych tematycznie zrodziła ostatecznie formę duetów kompozycyjnych, malujących moje wrażenia lub skojarzenia związane z ich tematami.

 

Andrzej Stefaniuk

 

 

 

 

Andrzej Stefaniuk – rodowity krakowianin, wychowanek Politechniki Krakowskiej, przed kilkunastu laty uległ ciężkiemu wypadkowi, który pozbawił go pełnej sprawności. Spowodowało to konieczność podjęcia nowego stylu życia, w którym najistotniejszym momentem okazało się odkrycie zamiłowania do fotografii. Autor z wielką pasją podjął działalność na polu artystycznym, czego wynikiem było zorganizowanie od 1999 roku około trzydziestu wystaw indywidualnych w galeriach Krakowa, w Galerii Romanówka, czy Muzeum Nikifora w Krynicy. Początkowo wiodącym tematem twórczości było nieznane piękno Krakowa, Lwowa i Pragi, potem intrygujące dla autora stało się także portretowanie rzeźb znanych artystów. Istotnym wydarzeniem w działalności fotograficznej było zrealizowanie w 2003 roku wystawy z okazji 200-lecia Cmentarza Rakowickiego i Cmentarza Żydowskiego w Krakowie, oraz zaprezentowanie w Przemyślu w 2006 roku wystawy Urok i piękno Przemyśla pod patronatem władz miasta i Stowarzyszenia Miasta Przemyśla.

 

 

wernisaż wystawy: 11 lipca 2013 o godz. 18.00

wystawa otwarta do 31 lipca

od poniedziałku do piątku w godz.: 11-17

w innych godzinach po wcześniejszym umówieniu się, wstęp wolny

 

 

Mini Galeria, Śródmiejski Ośrodek Kultury, 31-027 Kraków, ul. Mikołajska 2, I piętro
www.lamelli.com.pl, galeria@lamelli.com.pl, tel. 12 422 19 55