Szalony Kraków, czyli spostrzeżenia krakowskich fotoreporterów

Szalony Kraków…

czyli Kraków widziany obiektywami fotoreporterów z Krakowskiej Witryny Fotograficznej. Od blisko 7 lat fotografują salony miasta i jego ulice, szaleństwa i pogrzeby, biednych i bogatych, polityków i zwykłych mieszkańców, sztukę wielką i małą.

Wybraliśmy spośród 3 tysięcy fotografii, dotychczas prezentowanych w Krakowskiej Witrynie Fotograficznej. Trudno było się zdecydować, jakie zdjęcia pokazać na wystawie. Wydarzenia sportowe, kulturę, wizyty znanych gości? Imprezy oficjalne i kameralne, których w mieście jest multum? A może ulice miasta?

Zdecydowaliśmy się pokazać… Szalony Kraków. Roztańczony, zwariowany, pełen wigoru i radości życia. Okazało się, że jest to bardzo trudny wybór. Bo nasze miasto jest naprawdę szalone. I na salonach, i na ulicach. Ale jak może być inaczej skoro prezydent Krakowa raz do roku zmienia się… w stokrotkę? Kardynał uprzejmie kłania się pieskowi, a przewodniczący przegryza wstęgę podczas otwarcia! A to tylko początek!

40 fotografii, 19 autorów i Kraków – piękny i nostalgiczny, roztańczony i wpatrzony w romantyczny wschód słońca.

Marek Lasyk

 04.06.2011 KRAKOW , SZTUCZNE OGNIE PODCZAS XI WIELKIEJ PARADY SMOKOW . SPEKTAKL SWIATLA I OGNIA ORGANIZOWANY OD 11 LAT  PRZEZ TEATR LALKI , MASKI I AKTORA GROTESKA . ZAKOLE WISLY POD WAWELEM .   FOT. JAKUB OCIEPA / AGENCJA GAZETA 093 22012008_KK_14 048

 

Autorzy fotografii:

 

Jacek Bednarczyk, Maciej Drewniak, Andrzej Janikowski, Krzysztof Karolczyk, Marcin Kądziołka, Grzegorz Kozakiewicz, Tytus Kondracki, Marek Lasyk, Michał Łepecki, Jakub Ociepa, Michał Okła, Paweł Piotrowski, Mateusz Skwarczek, Jacek Taran, Piotr Tumidajski, Kamila Zarębska, Beata Zawrzel, Danuta Węgiel, Adam Wojnar

 

wernisaż wystawy: 10 stycznia 2014 o godz. 18.00


wystawa otwarta do 3 lutego

od poniedziałku do piątku w godz.: 11-17

w innych godzinach po wcześniejszym umówieniu się, wstęp wolny

 

 

Mini Galeria, Śródmiejski Ośrodek Kultury, 31-027 Kraków, ul. Mikołajska 2, I piętro
www.lamelli.com.pl, galeria@lamelli.com.pl, tel. 12 422 19 55