Goście honorowi Zlotu kaczmarski-underground 7_0: Zbigniew Łapiński i Jacek Majewski

W tym roku Zlot Fanów Jacka Kaczmarskiego
kaczmarski-underground 7_0

Gwiazda jeszcze nie zgasła…

zaszczycą swą obecnością dwie ważne osoby, których nie trzeba przedstawiać Kaczmarofilom: Zbigniew Łapiński i Jacek Majewski.

Niewtajemniczonych oświecamy 🙂

Zbigniew Łapiński  – polski muzyk i kompozytor, pianista i akompaniator, aranżer i dyrygent. Znany ze współpracy z Przemysławem Gintrowskim, Jackiem Kaczmarskim. Współpracował również m.in. z zespołem Czerwony Tulipan oraz Kubą Sienkiewiczem – wziął udział w nagraniach do trzech jego płyt solowych, występował z nim także na koncertach w składzie akustycznym. Uczestniczył w koncertach i nagraniach studyjnych Mirosława Czyżykiewicza. Wraz z Jørnem Simenem Øverli nagrał dwie płyty: pierwszą z utworami tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński oraz innych polskich poetów, drugą z norweskimi wersjami utworów Włodzimierza Wysockiego, nagrodzoną w 1989 roku Spellemannprisen.
W roku 1999 otrzymał odznakę „Zasłużonego Działacza Kultury”, a 15 października 2004 roku odznaczony został „Złotym Krzyżem Zasługi”. W sierpniu 2006 roku odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

trio

 

 

 

 

 

 

 

 

Jacek Majewski – muzyk; koncertował z Jackiem Kaczmarskim; wykonywali razem m.in. utwory z płyty “Szukamy stajenki”;

 

hqdefault