Nie jesteś sama

Spektakl Fundacji Okularnicy im. A. Osieckiej.

IV Krakowskie Miniatury Teatralne

Obsada: Stanisława Celińska, Krystyna Tkacz, Artur Barciś,

Scenariusz, reżyseria: Artur Barciś

kierownictwo muzyczne, aranżacje: Wojciech Borkowski,

zespół muzyczny: Wojciech Borkowski – fortepian, Piotr Maślanka – perkusja, Paweł Stankiewicz – gitara, Maciej Szczeciński – kontrabas.

„Nie jesteś sama” to spektakl o kobiecie. O kobiecie, która wiele doświadczyła i poznała różne odcienie życia. To rzecz o miłości, samotności, tęsknocie, zdradzie i cierpieniu. O szukaniu sensu istnienia i o przemijaniu, ale też o przyjaźni, radości życia, nadziei i marzeniach. Opowiedziana piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Mogłoby się wydawać, że o tym wszystkim napisano i zaśpiewano już wszystko, ze trudno jest w piosenkach Osieckiej odkryć coś jeszcze.

A jednak! W koncercie słyszymy utwory z jednej strony dobrze nam znane, a z drugiej jakby zupełnie nowe.

Piosenki Osieckiej nie należą do wesołych, jednak wykonawcom udało się nie wpaść w ton przygnębiający, obok smutku jest też miejsce na żart, ironię i zabawę. Różne, czasami całkiem skrajne emocje wyważone są doskonale.

Wszystko to jest zasługą twórców spektaklu. Artur Barciś – autor scenariusza i reżyser, odkrył inną prawdę utworów Agnieszki Osieckiej, a całą subtelność przekazania swojej wizji powierzył dwóm wybitnym artystkom: Stanisławie Celińskiej i Krystynie Tkacz.

 

nie-jestes-sama-2 nie-jestes-sama-1

bilety: 60 zł