FIRST EXERCISE

Wystawą First Exercise w Galerii Lamelli doktoranci Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych rozpoczną realizację projektu Exercise, którego głównym założeniem jest nawiązanie dialogu ze zjawiskiem, jakim jest powtarzanie. Powtarzanie jest matką wiedzy (Repetitio est mater studiorum), przynależy do świata reklamy, błędów, schematów, ale także rytuałów. A rytuał to coś więcej niż tylko powtarzana czynność. To zaklinanie świata. To forma. To nadmiar formy. Symbol. To od – do. Przejście od tego, co zewnętrzne do tego, co wewnętrzne.

Uczestnikami projektu są doktoranci i zaproszeni do współpracy profesorowie Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, studenci i pedagodzy Wydziału Sztuki Kean University oraz artyści School of Visual Arts. Kean University jest trzecią co do wielkości wyższą uczelnią w New Jersey. School of Visual Arts, położona na Manhattanie w Nowym Jorku, jest jedną z najlepszych szkół artystycznych w Stanach Zjednoczonych.

 

ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W WYSTAWIE:

 

ZBIGNIEW BAJEK, TERESA KOTKOWSKA-RZEPECKA, LILLA KULKA, STANISŁAW TABISZ, ADAM WSIOŁKOWSKI, JOANNA ZEMANEK, IZABELA APANAŃSKA, ROMAN FLESZAR, JOLANTA KUŚMIERSKA, IWA KRUCZKOWSKA-KRÓL, KRYSTYNA MALINOWSKA, ELŻBIETA ZROBEK, PEDAGODZY I STUDENCI Z KEAN UNIVERSITY W USA

 

 okładka-small

  

WERNISAŻ: 6 LUTEGO 2014 O GODZ. 18.00

WYSTAWA CZYNNA DO 27 LUTEGO

 

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU, W GODZ.: 11–17

W INNYCH GODZINACH PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU SIĘ, WSTĘP WOLNY

 

Projekt został objęty honorowym patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Profesora Stanisława Tabisza.

 

GALERIA LAMELLI, 31-027 KRAKÓW, UL. MIKOŁAJSKA 2, II PIĘTRO
12 422 19 55 (19), WWW.GALERIA.LAMELLI.COM.PL, GALERIA@LAMELLI.COM.PL