Warsztaty dziennikarskie w teorii i praktyce

Prowadzący: Redaktor Andrzej Kukuczka (Radio Kraków)

Termin: luty – maj 2014 r.

Miejsce: Śródmiejski Ośrodek Kultury, ul. Mikołajska 2, Kraków

Informacja i zapisy: tel. 602 424 676

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu w godzinach wieczornych (po 2 lub 3 godziny – do uzgodnienia z grupą). Maksymalna wielkość grupy warsztatowej to 15-20 osób, co pozwoli na pracę na najwyższym poziomie.

 

Koszt udziału w warsztatach: 400 zł.

Płatność powinna zostać dokonana w całości przed rozpoczęciem zajęć w kasie Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie, ul Mikołajska 2 lub na podany poniżej numer konta ośrodka:

Bank Pekao S.A. 62 1240 4722 1111 0000 4859 2846

z dopiskiem: warsztaty dziennikarskie

 

Na zajęcia zapraszamy uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych dziennikarstwem,  którzy chcieliby rozwijać swoją pasję i zdobyć fachową wiedzę i doświadczenie medialne.

Jak szukać newsa, napisać dobry artykuł, felieton, umówić się i przeprowadzić ciekawy wywiad, zdać relację „na żywo”? Jak wygląda codzienna praca w radio? Jak przygotować program informacyjny, a jak muzyczny? Czym różni się praca w gazecie, w radiu i w telewizji? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieli prowadzący zajęcia – redaktor Andrzej Kukuczka, od ponad 20 lat zawodowo związany z Radiem Kraków.

Nasze zajęcia to nie tylko teoria – tę ograniczymy do niezbędnego minimum, ale przede wszystkim praktyczne aspekty dziennikarstwa radiowego, prasowego i internetowego. Uczestnicy opanują podstawy redagowania tekstów i materiałów audio, zdobędą wiedzę na temat nowoczesnych technologii medialnych oraz zasad etyki dziennikarskiej.

W trakcie warsztatów uczestnicy odwiedzą także rozgłośnię radiową, gdzie będą mieli okazję skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością pracy w radio.

 

 

Serdecznie zapraszamy!