XIV Krakowski Konkurs Recytatorski

Protokół z posiedzenia jury eliminacji rejonowych Kraków-Śródmieście

XIV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego

które odbyły się w Śródmiejskim Ośrodku Kultury
28 lutego i 1 marca 2017 roku

Jury w składzie:
przewodniczący: Rafał Szumski – aktor Teatru Groteska w Krakowie, student Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie

Aleksandra Skorupa – teatrolog, dramaturg,  studentka Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie

Jakub Wydrzyński – animator kultury, specjalista ds. organizacji imprez teatralnych

po wysłuchaniu wszystkich uczestników
postanowiło przyznać

 

w kategorii klas młodszych (I-III)

KWALIFIKACJE do PRZESŁUCHAŃ FINAŁOWYCH:
1. Michalina Nikiel (Szkoła Podstawowa im. P. Michałowskiego TSSP)
2. Miriam Plechawska (Szkoła Podstawowa nr 159 Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej)
3. Jan Pawłowicz (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3)

WYRÓŻNIENIA:

Natalia Janssen (Szkoła Podstawowa nr 160 Zgromadzenia Sióstr Augustianek)

Kornelia Kasperczyk (Szkoła Podstawowa nr 159 Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej)

Jagoda Bednarska (Szkoła Podstawowa nr 4)

Jadwiga Hojda (Szkoła Podstawowa nr 4)

Amelia Oroń (Szkoła Podstawowa nr 1)

Weronika Gradzi (Szkoła Podstawowa nr 18)

Kinga Grędzik-Radziak (Szkoła Podstawowa im. P. Michałowskiego TSSP)

Kaja Zawadzka (Szkoła Podstawowa im. P. Michałowskiego TSSP)

 

w kategorii klas starszych (IV-VI)

KWALIFIKACJE do PRZESŁUCHAŃ FINAŁOWYCH:
1. Klara Bogdał (Szkoła Podstawowa nr 160 Zgromadzenia Sióstr Augustianek)
2. Rita Bujalska (Szkoła Podstawowa im. P. Michałowskiego TSSP)
3. Natalia Frączek (Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny z Nazaretu)
WYRÓŻNIENIA:

Daria Pączek (Szkoła Podstawowa nr 32)

Jakub Boćko (Szkoła Podstawowa nr 160 Zgromadzenia Sióstr Augustianek)

Kalina Słowik (Szkoła Podstawowa nr 45 Zgromadzenia Sióstr Pijarek)

Julia Cyganik (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3)

 

w kategorii klas gimnazjalnych

KWALIFIKACJE do PRZESŁUCHAŃ FINAŁOWYCH otrzymują:
1. Weronika Soja (Katolickie Gimnazjum im. Św. Rodziny z Nazaretu)
2. Pola Sontowska (Katolickie Gimnazjum im. Św. Rodziny z Nazaretu)
3. Wiktoria Gnutek (VI Prywatne Gimnazjum Akademickie)

 

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

KWALIFIKACJE do PRZESŁUCHAŃ FINAŁOWYCH otrzymują:

1. Agata Miśta (Zespół Szkół Chemicznych)
2.  Maciej Kucharski (Zespół Szkół Chemicznych)
3.  Klara Pobiedzińska (X Liceum Ogólnokształcące)

WYRÓŻNIENIA:

Magdalena Kawecka (I Liceum Ogólnokształcące)

Justyna Pietrzak (V Liceum Ogólnokształcące)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XIV KRAKOWSKI KONKURS RECYTATORSKI

ELIMINACJE REJONOWE

 

28 lutego 2017

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2         

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3  –  10:00 – 10:30
  • Szkoła Podstawowa nr 160 Zgr. Sióst Augustianek – 10:30 – 11:00
  • Szkoła Podstawowa nr 4 –  11:00 – 11:15

15 min. – przerwa

  • Szkoła Podstawowa nr 159 Sióstr Urszulanek Unii Rzym.11:30 – 12:00
  • Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek –  12:00 – 12:20
  • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. –   12:20 – 12:35
  • Szkoła Podstawowa nr 2 z oddz. integr. nr 3 – 12:35 – 12:50
  • Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny – 12:50 – 13:15
  • Szkoła Podstawowa nr 1 – 13:15 – 13:30

 

koniec I dnia przesłuchań

 

1 marca 2017

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul. Mikołajska 2

  • Szkoła Podstawowa nr 18  10:00 – 10:30
  • Szkoła Podstawowa im. P. Michałowskiego TSSP – 10:30 – 11:00
  • Szkoła Podstawowa nr 32 – 11:00 – 11:15

 

15 min – przerwa

  • Gimnazjum nr 7  – 11:30 – 11:40
  • Gimnazjum nr 1  – 11:40 – 11:50
  • Pryw. Gimnazjum Akademickie – 11:50 – 12:05

 

15 min.– przerwa

  • I Liceum Ogólnokształcące12:20 – 12:25
  • V Liceum Ogólnokształcące – 12:25 – 12:30
  • X Liceum Ogólnokształcące – 12: 30 – 12:35
  • Zespół Szkół Chemicznych –   12:35 – 12:50
  • Katolickie Gimnazjum im. Św. Rodziny – 12:50 – 13:15

 

15:00 – Ogłoszenie wyników

 

 

 

XIV Krakowski Konkurs Recytatorski, organizowany przez Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Nowohuckie Centrum Kultury oraz Dom Kultury „Podgórze

REGULAMIN KONKURSU:

1. Uczestnicy Konkursu:

  • uczniowie krakowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

2. Konkurs prowadzony jest w drodze trzystopniowych eliminacji:

  • etap szkolny, rejonowy, finał krakowski

3. Eliminacje Szkolne przeprowadzane są na terenie szkół:

  • wypełniony Protokół (wzór w załączniku) z przeprowadzonych Eliminacji należy przesłać najpóźniej do czwartku, 23 lutego 2017 r.
    na adres organizatora Eliminacji Rejonowych:

Śródmiejski Ośrodek Kultury, ul. Mikołajska 2

31-027 Kraków lub na adres jakub.wydrzynski@lamelli.com.pl

4. Maksymalna ilość zgłoszonych recytatorów z jednej szkoły:

  • Szkoła Podstawowa: 6 osób (laureaci pierwszych miejsc):

3 z klas I – III i 3 z klas IV – VI

  • Szkoły Gimnazjalne: 3 osoby (laureaci pierwszych miejsc)

  • Szkoły Średnie: 3 osoby (laureaci pierwszych miejsc)

5. Eliminacje Rejonowe odbędą się:

28 lutego, 1 marca 2017 roku

w Śródmiejskim Ośrodku Kultury

ul. Mikołajska 2, 31-027 Kraków

-informacje dotyczące kolejności występu uczestników,
będą dostępne na stronie internetowej
lamelli.com.pl

6. Przesłuchania Finałowe odbędą się:
14 marca 2017 r.
– dla szkół podstawowych
15 marca 2017 r. – dla szkół ponadpodstawowych
w
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

31-221 Kraków, ul. Papiernicza 2

7. Repertuar uczestników obejmuje:

  • jeden dowolnie wybrany utwór poetycki oraz dowolny fragment prozy.

Prezentowane mogą być tylko te utwory, które zostały opublikowane
w książkach lub czasopismach.

8. Czas wykonania prezentacji:

  • nie powinien przekroczyć 5 minut.

9. Kryteria oceny uczestników:

  • dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny – kostium i rekwizyt nie podnosi oceny.

10. Uroczyste zakończenie XIV Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego
odbędzie się 20 marca 2017 roku

o szczegółach laureaci zostaną powiadomieni osobiście.

11. Udział dziecka w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na wykorzystanie jego danych i wizerunku.