Spotkanie z Marcinem Mamoniem autorem książki WOJNA BRACI. Bojownicy, dźihadyści, kidnaperzy

Wydawnictwo Literackie oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na spotkanie z Marcinem Mamoniem autorem książki WOJNA BRACI. Bojownicy, dźihadyści, kidnaperzy, prowadzenia spotkania: Marek Górka.


Marcin Mamoń tematyką Bliskiego Wschodu i terroryzmu  zajmuje się od ponad 20 lat – jako jedynemu polskiemu i jednemu z pierwszych dziennikarzy na świecie udało mu się dotrzeć do wielu ważnych przywódców islamskich bojowników i zdobyć ich zaufanie.
 Wojna braci to także wstrząsająca relacja naocznego świadka konfliktu w Syrii – o zbrodniach popełnianych przez reżim Al-Asada i nierównej walce toczonej przez rebeliantów.


Marcin Mamoń
 (ur. 1968) — dziennikarz, reżyser licznych filmów dokumentalnych. Przygotowywał reportaże z Czeczenii, nakręcił także film Chechnya. The Dirty War, z powodu którego był objęty zakazem wjazdu do Federacji Rosyjskiej. Reżyserował filmy ukazujące życie i konflikty m.in. w arabskich krajach północnej Afryki, Afganistanie, Somalii, Kongo, Strefie Gazy, Iraku i na Kaukazie. Wyróżniony licznymi nagrodami, w tym nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Nagrodą Grand Prix na Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. Odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi.