JAROSŁAW NALEŻNIK, W KRAINIE ŚNIEŻNEGO LWA

Azjatycka kultura, tradycje i obyczaje są dla mieszkańców Europy pociągające – już w czasach starożytnych i średniowiecznych odnaleźć można fascynację bogatą kulturą Wschodu. Nasilenie orientalizmu przypada na epokę Oświecenia, który szczególnie widoczny jest w literaturze tamtego okresu. Również w XXI wieku widoczne jest znaczne zainteresowanie Wschodem. Świadczy o tym między innymi prężnie rozwijające się Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, jak również, niedawno otwarta w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum, Galeria Europa – Daleki Wschód.

Jarosław Należnik, wpisując się w obecne w kulturze Zachodu trendy, na swoich fotografiach uwiecznia miejsca, zabytki oraz spotkanych mieszkańców rejonu Nepalu, Sikkimu oraz Indii. W twórczości autora dominują portrety, przedstawiające ludzi w chwilach codziennych, jak również podczas ważnych uroczystości.

 

DSC_0786

 

Jarosław Należnik – urodził się w Krakowie, gdzie ukończył studia na Akademii Rolniczej. Jest podróżnikiem i fotografem-samoukiem. Porusza się zwykle w trójkącie Kraków – Oslo – Kathmandu.  To pierwsza wystawa autora o tej tematyce.

 

Jarosław Należnik 2

 

WERNISAŻ: 28 LIPCA O GODZ. 18.00

WYSTAWA CZYNNA DO 1 WRZEŚNIA 2016
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ.: 11–17
LUB W INNYCH TERMINACH PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU SIĘ, WSTĘP WOLNY

MINI GALERIA, 31-027 KRAKÓW, UL. MIKOŁAJSKA 2, I PIĘTRO
12 422 19 55 (19), WWW.GALERIA.LAMELLI.COM.PL, GALERIA@LAMELLI.COM.PL