ALICJA PRZYBYSZOWSKA AFRP, MAROKO

Wystawa fotografii Maroko jest pokłosiem pobytu autorki w tym rejonie świata w styczniu 2016 roku. Autorka prezentuje szerokie spektrum spojrzenia, dotykając takich zagadnień jak architektura, krajobraz naturalny oraz aspekty społeczne. Fotografie to również ukazanie odmiennego od dominującego w Europie wyznania oraz wiążących się z nim zachowań i obyczajów. Prace stanowią materialne urealnienie pomysłów oraz odczuć pojawiających się w czasie drogi. Wśród prezentowanych prac znajdują się fotografie nagrodzone w konkursach krajowych i zagranicznych.

Przebieg trasy: Marrakesz – As-Sawira – Al.-Dżadida – Meknes – Fez – Merzouga – Quarzazate – Aït Benhaddou – Marrakesz.

 

 

Alicja Przybyszowska – artysta fotografik, członek rzeczywisty Fotoklubu RP oraz Fèderation Internationale de I`Art Photographique, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, podróżniczka oraz przewodnik beskidzki. Laureatka nagrody Srebrne Jabłko Sądeckie – za zasługi dla Ziemi Sądeckiej w dziedzinie fotografii.  Wiceprezes Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego.

Autorka fotografią pasjonuje się od 24 lat, kiedy to swoją przygodę z uwiecznianiem obrazu rozpoczęła wykonując pierwsze zdjęcia aparatem Zenit TTL. Zaczynała jak większość z nas: od zdjęć rodzinnych. Obecnie fotografuje głównie krajobraz, architekturę oraz tworzy fotoreportaż społeczny.

Artystka brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jej prace obejrzeć można było m. in. w: Serbii, Słowacji, Niemczech, oraz całej Polsce. Jest organizatorem i kuratorem konkursów fotograficznych: Detal architektoniczny Historycznego „Państwa Muszyńskiego”, Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Stary Sącz – kreatywnie oraz Na skrzyżowaniu kultur w Dolinie Popradu.

 

WERNISAŻ: 25 KWIETNIA O GODZ. 19.00

WYSTAWA CZYNNA OD 19 KWIETNIA DO 8 MAJA
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ.: 11–17
LUB W INNYCH TERMINACH PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU SIĘ, WSTĘP WOLNY

GALERIA LAMELLI, 31-027 KRAKÓW, UL. MIKOŁAJSKA 2, II PIĘTRO
12 422 19 55 (19), WWW.GALERIA.LAMELLI.COM.PL, GALERIA@LAMELLI.COM.PL